O autorze
Marzena Okła-Drewnowicz - socjolog i polityk. Prywatnie mama Weroniki i Mikołaja. Od zawsze związana z tematyką polityki społecznej. W przeszłości pracowniczka urzędu pracy, wicedyrektor ośrodka pomocy społecznej, szefowa oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, wykładowca. Dziś wiceprzewodnicząca sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Przewodnicząca świętokrzyskich struktur Platformy Obywatelskiej, członkini zarządu krajowego partii. W wolnych chwilach czyta biografie odważnych kobiet i nałogowo jeździ na rowerze.

Czas na Godzinę Polityki Społecznej

O polityce społecznej mówi się dużo. Jest przedmiotem ożywionych dyskusji i sporów zarówno na sejmowej "arenie", jak i w naszych domach. Czasami wędka, innym razem ryba. Efektywna albo efektowna. Jaka jest? Jaka powinna być?

Tak się składa, że praktycznie cała moja droga zawodowa jest na niej skoncentrowana. Po ukończeniu socjologii, pracowałam w urzędzie pracy, ośrodku pomocy społecznej, kierowałam oddziałem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W Sejmie tą tematyką zajmuję się już od dziewięciu lat, w obecnej kadencji wiceprzewodniczę komisji polityki społecznej i rodziny.

Nigdy nie prowadziłam bloga. Z całą pewnością będę się go uczyła, ale wiem, że gra jest warta świeczki. Warto podkreślać, że nikt nie ma monopolu na opowiadanie o tej dziedzinie życia. Warto pokazywać swój punkt widzenia i zapoznawać się z opiniami innych. Czasem odkłamywać i prostować. Zawsze jednak pisać naTemat. I to będzie mój główny cel na tej naszej nowej platformie komunikacji.

Chcę rozpocząć bardzo ważną dla mnie akcję. Ponieważ zdaję sobie sprawę, że sednem polityki społecznej są konkretne, codzienne ludzkie problemy. Wiele z nich mam okazję poznać jako cykliczny gość programu interwencyjnego "Twoja sprawa" na antenie TVP INFO. Pragnę jednak na większą skalę podzielić się z Wami moją wiedzą i doświadczeniem. W każdy poniedziałek, między 12:00 a 13:00 osobiście będę dyżurować pod numerem telefonu (41) 252­20­60 w ramach akcji "Godzina Polityki Społecznej". Jeśli macie jakieś pytania czy wątpliwości, dzwońcie. Chętnie pomogę. Jeżeli z jakichkolwiek względów nie uda nam się porozmawiać, zostawcie mi wiadomość pod adresem m.okla.drewnowicz@gmail.com z hasłem "GPS" w tytule, krótkim opisem sprawy i numerem telefonu. Niezwłocznie oddzwonię i razem spróbujemy znaleźć rozwiązanie. Jak czegokolwiek nie wiem, to na pewno wiem, gdzie zapytać.


Pozdrawiam, do usłyszenia podczas "GPS"!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...